Konkurss “Noor Helilooja 2023” ootab helitöid

noor helilooja muusika festival kontsert
Hetk konkursi Noor Helilooja 2022 lõppkontserdilt 17. aprillil 2022 Tubina saalis Foto: Rene Jakobson

Eesti Muusikafondi ja Eesti Heliloojate Liidu korraldatud heliloomingu konkurss “Noor helilooja 2023” on suunatud kuni 22-aastastele noortele. Võistlustöid saab esitada kuni 26. märtsini. Finaalkontsert toimub 6. mail kell 16 Tartus Heino Elleri Muusikakooli (Lossi 15) Tubina saalis festivali Eesti Muusika Päevad 2023 kavas.

Konkurss toimub kahes vanuserühmas ning selle preemiafondi toetab LHV.

“Noor Helilooja” eesmärk on anda noortele võimalus tutvustada oma loomingut laiemale publikule ning saada tagasisidet professionaalsetelt muusikutelt ja heliloojatelt. Konkursi eelvooru esitatud töödest teeb oma valiku heliloojatest koosnev žürii koosseisus Malle Maltis, Einike Leppik ja Andrus Kallastu. Teise vooru pääsenud tööd kannab finaalkontserdil ette konkursiks ellu kutsutud neljaliikmeline ansambel. Ettekannete põhjal valib žürii välja võitjad. Vanema vanuserühma parimatele paneb LHV välja rahalised preemiad – LHV Noor Helilooja 2023 I koht 1000 eurot, II koht 500 eurot ja III koht 300 eurot. Peavõiduga kaasneb võimalus luua uus teos festivalile Eesti Muusika Päevad. Noorema vanuserühma võitjaid tunnustatakse LHV tulevikulootuse preemiatega. Žüriil on õigus jagada preemiat mitme võitja vahel või jätta mingi preemia välja andmata.

“Iga-aastane konkurss toimub üheksandat korda. Noortele annab see hea võimaluse kuulda oma muusikat professionaalsete mängijate esituses. Lihvida ja vormistada ideid ning osaleda prooviprotsessis on oluline osa heliloomingu õppimisel. Noore helilooja eneseleidmise tee võib olla käänuline ja küsimusi täis ning iga ette kantud teos aitab suure sammu edasi terviklikuma tunnetuse poole,” kommenteerib konkursi eestvedaja, helilooja Age Veeroos.

Konkursi “Noor Helilooja 2022” võitsid Selina Feklina nooremas ning ​​Érik Rauk ja Patrik Sebastian Unt vanemas vanuserühmas.

Konkursi tingimused ja lisainfo

Kontakt:
Age Veeroos (56575806)
noorhelilooja@gmail.com