Evelin Seppar

Foto autor: Tiina Talts

Helilooja ja pedagoog, EHL liige 2012. aastast
Sündinud 14.10.1986

www.evelinseppar.com

Evelin Seppar alustas kompositsiooniõpingutega 15-aastasena Alo Põldmäe käe all. Aastatel 2006–2010 õppis ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias René Eespere juures, õppeaastal 2008/2009 täiendas end Erasmuse vahtusprogrammi raames Göteborgi Muusika- ja Teatriakadeemias (õppejõud Ole Lützow-Holm). 2012. aastal lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrikraadiga cum laude Toivo Tulevi ja Helena Tulve õpilasena. Praegu töötab Seppar vabakutselise heliloojana.

Seppar on kirjutanud soolopillidele, instrumentaal- ja vokaalkammeransamblitele, orkestrile ja elektroonikale ning teinud mitmeid seadeid. Enim on ta silma paistnud koorimuusika autorina. “Taaveti laul nr. 88” pälvis eripreemia Eesti Heliloojate Liidu ja Pirita kloostri loomingukonkursil 2010. aastal. “Vend veehädas” sai peapreemia Võrukeelsete koorilaulude ja -seadete konkursil 2011. “Sonett nr. 53” oli 2012. aastal kavas Läti uue muusika festivalil “Arēna” Läti Raadio Koori esituses. ”Near” valiti üheks võiduteoseks Ortus-nimelisel rahvusvahelisel uue muusika konkursil (Ortus International New Music Competition) USAs. Tema mahukaimad teosed on ooper “Teine” (esietendus 2012. aastal Tallinna Niguliste kirikus), ooper ”Icarus” (esietendus 2014. aastal Amsterdami Konservatooriumis), ”Lighthouse” vokaalansamblile ja kahele instrumentalistile (esiettekanne 2014. aastal Nantes’is, Prantsusmaal) ja ”Cities’’ vokaalansamblile (esiettekanne 2016. aastal Amsterdamis, Muziekgebouw aan ’t IJ).

Õpingute ajal on ta osalenud Erkki-Sven Tüüri, Tapio Tuomela, Ole Lützow-Holmi, Isabel Soverali, Lasse Thoreseni, Veli-Matti Puumala, Marco Stroppa, William Brooksi, Michaël Levinasi jt meistrikursustel. Tema teosed on kõlanud nii Euroopas, USAs kui ka Hiinas ning neid on esitanud Madalmaade Kammerkoor, Läti Raadio koor, Helsingi Kammerkoor, Eesti Rahvusmeeskoor, kammerkoor Voces Musicales jpt.

Rohkem infot leiab:

Eesti Muusika Infokeskus