Jüri Tamverk

Helilooja ja pianist, EHL liige 1984. aastast
Sündinud 16.05.1954

Jüri Tamverki loomingu põhiosa moodustab kammermuusika erinevatele ansamblikoosseisudele, sealhulgas soololaulud ning teosed sooloklaverile. Lisaks on ta kirjutanud orkestrimuusikat (sh Sümfoonia, Sümfooniline poeem), kantaadi metsosopranile, segakoorile ja sümfooniaorkestrile ning mõned koorilaulud.

Jüri Tamverk lõpetas 1973. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis klaveri eriala professor Bruno Luki juures ning jätkas õpinguid Gleb Akselrodi juhendamisel Moskva konservatooriumis, mille lõpetas 1979. aastal.
Jüri Tamverk on töötanud aastatel 1979–2007 Tallinna Ülikoolis kui ka aastast 1996 Nõmme Muusikakoolis klaveri-, improvisatsiooni- ja kompositsiooniõppejõuna.

Olulisemad teosed ja loomingulised saavutused

Tamverk on saanud diplomi 1976. aastal liiduvabariikidevahelisel pianistide konkursil Tallinnas.
1984. aastal pälvis Tamverk heliloojadiplomi Tallinna Riikliku Konservatooriumis professor Eino Tambergi õpilasena. 1985. aastal võitis Tamvergi kantaat „Kumin“ I ning vokaaltsükkel „Kõik vaid viivu pikkune“ III koha üleliidulisel heliloojate konkursil. 1980. aastatel andis soolokontserte ja salvestas muusikat Eesti Raadiole, sh Heino Elleri, Jaan Räätsa, Uno Naissoo ja enda klaveriteoseid. Ansamblistina on koos esinenud Tõnu Reimanni ja Teet Järviga ning duos Ivo Sillamaaga.

Täiendavat infot leiab

Eesti Muusika Infokeskus