Kristjan Randalu

Foto: Kaupo Kikkas

Pianist, helilooja, arranžeerija, EHL liige 2013. aastast
Sündinud 27.08.1978

info@randalu.com
www.randalu.com

Kristjan Randalu (1978) on oma põlvkonna silmapaistvamaid pianiste, keda hinnatakse nii solisti, ansamblimuusiku, helilooja kui ka arranžeerijana. Ajakiri Jazz Times kirjeldab tema muusikat kui “tundmatut ja eksootilist maad”.

Randalu on üks aktiivsemaid ja laiema haardega eesti jazzmuusikuid maailmas. Ühena vähestest eesti muusikutest esineb ta järjepidevalt ka Aasias, Aafrikas ja Lähis-Idas. Tänu mitmekülgsele loomingulisele tegevusele on Randalu esindanud Eestit maailma mainekatel jazzifestivalidel ja olulisematel kontserdilavadel, olles hinnatud nii jazzi- kui ka klassikalise muusika interpreedi ja heliloojana.

Randalu alustas klaverimänguga aastal 1985 Tallinna Muusikakeskkoolis Tiina Kuriku klaveriklassis. 1988. aastal kolis ta koos vanematega Saksamaale, kus jätkas klaverimänguga Karlsruhe ja Stuttgarti muusikaülikoolides Sontraud Speideli ja Paul Schwarzi juures ning Kölnis koos John Tayloriga. Järgnesid õpingud Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias Django Batesi juures ning stipendiumid Henry Mancini Instituuti Los Angelesis ja Manhattan School of Music’isse New Yorgis, mille ta lõpetas magistrikraadiga 2006. aastal.

Olulisemad teosed ja loomingulised saavutused

Heliloojana on Randalu ennast täiendanud Tõnu Kõrvitsa, Jaan Räätsa, Daniel Schnyderi ja Erkki-Sven Tüüri juures.

Randalu koostööpartnerite hulka kuuluvad Eivind Aarset, Mark Guiliana, Ari Hoenig, Nguyên Lê, Dave Liebman, Marilyn Mazur, Ben Monder, Nils Petter Molvaer, Trygve Seim ja Dhafer Youssef.

Solistina on Randalu esinenud tunnustatud orkestritega nagu Londoni Sümfooniaorkester, Stuttgarti Kammerorkester, Uus Berliini Kammerorkester, Tallinna Kammerorkester ja ERSO. Dirigentidest on tema koostööpartneriteks olnud Dennis Russell Davies, Kristjan Järvi, Paavo Järvi, Juha Kangas, Eri Klas, Vince Mendoza ja Maria Schneider.

Randalu on esinenud mainekates saalides nagu New Yorgi Carnegie Hall, Berliini Konzerthaus, Londoni Barbican, Brüsseli Flagey ja Kölni Filharmoonia ning festivalidel nagu North Sea Jazz, Istanbul Jazz Festival, Oslo World Music Festival ja London Jazz Festival. Kontsertreisid on teda viinud USAsse, Kanadasse, Koreasse, Austraaliasse, Venemaale ja Iisraeli ning kõikjale Euroopas.

2014 – Eesti Kultuurkapitali Helikunsti sihtkapitali aastapreemia
2012 – Aasta Jazzialbumi tiitel Eesti Muusika Auhindadel
2011 – Elioni Jazziauhind Eestis
2007 – Baden-Württembergi jazzipreemia

Tema klaverimäng nii solisti kui ka ansamblimuusikuna kõlab enam kui 30 plaadil, mille hulka kuuluvad Grammy nominatsioon 2006. aastal.

Täiendavat infot leiab:

Kristjan Randalu – Estjazz
Kristjan Randalu – Estonian Record Production
Kristjan Randalu – Bandcamp
Kristjan Randalu – Facebook
Kristjan Randalu – Soundcloud