Liis Jürgens

Foto: Harri Rospu

Helilooja, harfimängija, EHL liige 2006. aastast
Sündinud 07.04.1983

Jürgens, Liis (Viira) (s 1983) isikus on kokku saanud helilooja, harfimängija ja improvisaator. Tema muusikale on omane kujundlik mõtlemine ja visuaalsuse tõlkimine muusikasse. Liis Jürgens (Viira) lõpetas 2009 Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia magistriõpingud harfi erialal juhendajaks Eda Peäske. Samas täiendas ta end ka kompositsiooni erialal Helena Tulve ja elektronmuusika vallas Margo Kõlari juures. Vahetusüliõplasena õppis Liis 2005/06 Viini Muusika- ja Kaunite Kunstide Ülikoolis Prof. A. Blovsky-Milleri harfiklassis. Vabaimprovisatsiooni on ta õppinud Taavi Kerikmäe ja Anto Petti juhendamisel.

Liis Jürgens (Viira) teoseid on ette kandnud Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Esbjerg Ensemble, Una Corda, Pärnu Linnaorkester, Vanemuise Sümfoonikud, Iris Oja, Mihkel Poll, Kaisa Roose, Risto Joost, Paul Mägi jpt. Tema “Liivaterade raamat” suurele ansamblile pälvis Eesti Muusika Päevadel heliloojapreemia (2012) ja soololaul “Mu tuba täis on väikeseid ingleid” I preemia Suure-Jaanis toimunud konkursil “Uus laul” (2014).

Liis Jürgens (Viira) tegutseb vabakutselise heliloojana, mängib harfi Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ning ansamblis Una Corda. Lisaks teeb ta kaasa klarnetist Meelis Vindi grupis VindProject, Sven Grünbergi ansamblis ning esineb vabaimprovisatsioonidega (sooloprojekt Liz Wirestring). Alates aastast 2012 täiendab ta end Eesti Kunstiakadeemia animatsiooniosakonnas, liikudes visuaalkunstide ja muusika sidumise suunas.

Rohkem infot leiab:

Soundcloud
Vimeo