Mait Jüriado

Helilooja ja fotograaf, EHL liige 2010. aastast
Sündinud 12.04.1983

Helilooja ja fotograaf Mait Jüriado kirjutatud muusika vormid on selged ning lihtsalt hoomatavad. Kirka koloriidi ning sügavusega helikeele ilu kandub loogiliselt kuulajani. Oma teoste komponeerimisel lähtub ta pigem sisemisest tundest kui kindlast struktuurimudelist, vormist ja stiilist. Jüriado loomingu põhiosa moodustavad teosed sooloinstrumentidele, samuti on ta loonud ansambliteoseid, orkestrimuusikat ning elektroakustilisi teoseid. Viimastel aastatel on Jüriado huvikeskmes ka filmimuusika ning sellised teosed, kus olulise osa moodustavad helilooja enda fotoprojektsioonid. Jüriado ei taha pildi võimu muusikaga võrreldes üle- ega alahinnata, sest tihti sünnivad muusika ja pildi sümbioosis hoopis tugevamad impulsid.

Mait Jüriado muusika on kõlanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sügisfestivalil ning Eesti Muusika Päevadel. 2009. aasta suvel kanti Suure-Jaani Gümnaasiumi saalis Suure-Jaani muusikapäevade raames toimunud EMTA lõpetajate kontserdil ette tema “Lõpuni kirjutamata ööd” sümfooniaorkestrile.

Mait Jüriado on õppinud klarnetit Viljandi Muusikakoolis ning Tartu Heino Elleri nimelises Muusikakoolis, viimase lõpetas 2001. aastal kompositsiooni erialal Katrin Alleri juures. Bakalaureusekraadi kompositsioonis omandas Jüriado Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Eino Tambergi ning Tõnu Kõrvitsa õpilasena 2009. aastal, magistrikraadi 2012. aastal Tõnu Kõrvitsa juhendamisel. Aastatel 2009–2010 täiendas Jüriado end vahetusüliõpilasprogrammi raames Granada Kuninglikus Victoria Eugenia nimelises Konservatooriumis Hispaanias.

Mait Jüriado on töötanud OÜ Reval Pianos müügiassistendina ja turundusjuhina, ajalehes Äripäev ajakirjanikuna ning Eesti Heliloojate Liidus projektijuhina. Aastast 2010 tegutseb Jüriado vabakutselise fotograafina. Lisaks on Mait Jüriado avaldanud arvustusi ajakirjades “Teater. Muusika. Kino” ja “Muusika”.

Täiendavat infot leiab:

Eesti Muusika Infokeskus
Soundcloud
mait.juriado.com