Liisa Hirsch

Foto: Marije van den Berg

Helilooja, EHL liige 2011. aastast
Sündinud 05.01.1984

Hirsch, Liisa on lõpetanud Haagi Kuningliku Konservatooriumi Peter Adriaanszi ja Cornelis de Bondti juhendamisel ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia prof. Toivo Tulevi kompositsiooniklassis. Ta on õpetanud vabaimprovisatsiooni Tallinna Muusikakeskkoolis ja töötanud aastatel 2011- 2013 muusikajuhina Eesti Draamateatris.

Tema muusikale on iseloomulik tundlikkus kõlavärvide suhtes, keskendatud tähelepanu helile, samuti kandev struktuur ja vormipuhtus. Hirsch on kirjutanud muusikat ka lühifilmidele ning teatri-, ja tantsulavastustele.

Tema muusika festivalidel: Mata Festival, ISCM World Music Days, Gaudeamus Muziek Week, Átlátszó Hang Újzenei Fesztivál, Ostrava New Music Days, Young Euro Classic, Eesti Muusika Päevad, Afekt festival, Musica Sacra Festival, International Arts Festival in St.Petersburg jt.

Koostööd: S.E.M. Ensemble, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, Figura Ensemble, THReNSeMBLe ensemble, Elblagi Kammerorkester, RAM, EMTA sümfooniaorkester jt.

Olulisemad teosed ja loomingulised saavutused
“Wings” häältele ja 4 keelpilliansamblile (2016)
“Mechanics of Flying” sümfooniaorkestrile (2016)
“Ascending.Descending” soolo viiulile ja keelpilliorkestrile (2015)
“4 Glides” erinevatele koosseisudele (2013-2016)
2016 orkestriteose “Mechanics of Flying” esiettekanne Berliini Kontserdimajas ja European Composer Award preemia.
2016 LHV Au-tasu
2015 Rahvusvaheline heliloojate rostrum põhikategooria 5. koht teosega “Ascending…Descending”
2014 Ereprijs Young Composers meeting kammermuusika preemia teosega “Brautigan Circles”
2010. ja 2012. Eesti teatri aastaauhind originaalmuusika eest etendustele “Hingedeöö”, “Islandi kell”, “Kolm Õde” ja “Uus elektriline tantsusaal”.

Täiendavat infot leiab:
Soundcloud