Maria Mölder

Muusikateadlane, kultuurikorraldaja, EHL liige 2007. aastast
Sündinud 07.05.1983

Mölder, Maria on muusikatoimetaja ja kutseline keeletoimetaja. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli muusikateooria erialal ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia muusikateadlase (BA) ja kultuurikorraldajana (MS). Täiendanud on ta end näiteks raadiotöö, loomemajanduse (sh loovklastrite), muusikaettevõtluse ja startup-ettevõtluse alal, praegu õpib Tallinna Ülikoolis keeleteaduse ja keeletoimetamise magistrantuuris.

Olulisemad saavutused ja tegevused

Maria on kirjutanud muusikakriitikat paljudes väljaannetes ning töötab alates 2016. aastast
kultuurilehe Sirp muusikatoimetajana. Maria on kirjutanud artikleid raamatutesse „Kaheksa portreed. Eesti heliloojad 1“, „Pärimusmuusikast popmuusikani“ (esimene Eesti muusikateaduslik uurimus populaarmuusikast) jne. Eesti Instituut on avaldanud Maria Möldri tekstiga ülevaateraamatu „Eesti muusikailm“ (eesti, inglise, soome ja ungari keeles). Ta on teinud saateid Klassikaraadios ja töötanud samas vastutava toimetajana. Aastatel 2009–2011 oli Maria algatusel Klassikaraadios eesti alternatiivmuusikat tutvustav saatesari
„Areaal“ (kaassaatejuhid Tõnu Karjatse ja Tauno Maarpuu). Aastatel 2007–2019 oli Maria Eesti Muusika Päevade toimetaja ning aastatel 2009–2014 töötas Eesti Heliloojate Liidus. Ta on koordineerinud nüüdismuusikakontserte Tallinn Music Weekil ja olnud Rahvusvahelise Nüüdismuusika Ühingu (ISCM) delegaat. Ta on kirjutanud ja toimetanud paljude festivalide ja kontsertide kavatekste ning kirjutanud entsüklopeediaartikleid. Maria Mölder on Eesti Heliloojate Liidu ja Eesti Muusikateaduse Seltsi liige.

Uudised: 1
Uued liikmed