Tõnis Kaumann

Helilooja, EHL liige 1995. aastast
Sündinud 05.04.1971

Kaumann, Tõnis sündis 1971. aastal Tallinnas. 1989. aastal lõpetas ta kompositsiooni erialal Tallinna Muusikakeskkooli René Eespere õpilasena ning 1994. aastal Eesti Muusikaakadeemia Raimo Kangro esimese õpilasena. 2000. aastal lõpetas ta Muusikaakadeemia magistrantuuri, kus tema juhendajaks oli Jaan Rääts.

1994. aastal võitis Kaumann kompositsioonikonkursi European Young Composer, mille korraldaja on maailma üks hinnatuimaid kammerorkestreid Academy of St. Martin in the Fields. Võidu tõid talle tema klaverikontsert ning “Pettus” tenorsaksofonile, timpanile ja klaverile. Võit tõi kaasa ka tellimuse sellelt orkestrilt – Kaumann kirjutas tellimustööna teose “Nihilissimus Acutus”.

1997. aastal toimus Kaumanni esimene autorikontsert, kus Tallinna Kammerorkestritjuhatas Tõnu Kaljuste. Hooajal 1999/2000 oli Kaumann “NYYD Ensemble’i” juures resideeriv helilooja. Ta on tegutsenud ka lauljana erinevates ansamblites, nagu “LinnaMuusikud” ja “Heinavanker”; praegu laulab ta keskaegsele vokaalmuusikale pühendunud ansamblis “Vox clamantis”.

Rohkem infot leiab:

Eesti Muusika Infokeskus
Tõnis Kaumann – soundcloud.com
Koduleht: www.music.ee