Erki Meister

Koorijuht ja helilooja, EHL liige 2010. aastast
Sündinud 22.01.1967

www.erkimeister.ee

Kunstniku, muusiku ja heliloojana tegutseva Erki Meisteri küllaltki mahuka loomingu põhiosa moodustavad valdavalt segakoorile kirjutatud koorilaulud, kuhu  kuuluvad nii a cappella kooriteosed, saatega laulud kui ka vokaal-sümfoonilised suurvormid. Samuti on tema siiani ainukeses sümfoonias kaastegev segakoor. Segakoori kõrval on ta loonud muusikat ka mees-, nais- ning lastekoorile. Lisaks on ta kirjutanud vokaalkammermuusikat, lugusid instrumentaalansamblitele ning arvukalt poplaule.

Erki Meister on õppinud Tallinna 49. Keskkoolis, lõpetanud 1991. aastal Tallinna Pedagoogikaülikooli kultuuriteaduskonna koorijuht-kultuurikorraldajana ning 2003. aastal Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti eriala. Erki Meister tegutseb vabakutselise muusiku ja kunstnikuna, lisaks kirjutab laulutekste ning tema sulest on ilmunud kolm lühijuttude kogumikku.

Aastatel 1991–1995 töötas Erki Meister Kuku raadio saatejuhina ning Eesti Rahvusmeeskoori lauljana, aastatel 1995–1997 Eesti Rahvusmeeskoori manager-direktorina ning aastatel 1994–1999 Rahvusooper Estonia poistekoori koormeistrina. Meister on olnud mitmete kooride peadirigent, sh Vanalinna Segakoor, Baltika Naiskoor, Rahandusministeeriumi Kammerkoor. Praegusel ajal tegutseb peadirigendina Kammerkooris Flora ja Kalevi Kammerkooris, viimasega võitnud nii vabariiklikel kui ka rahvusvahelistel konkurssidel mitmeid auhinnalisi kohti. Lisaks lööb Erki Meister aktiivselt kaasa mitmete ansamblite koosseisus ning on nende juhendaja (Halo, Päikesejänkud, Chacha Roots, Reede13, Primitivistid, vokaalansambel Miinus Seitse).

Laulutekstidena on Erki Meister kasutanud Artur Alliksaare, Ilmar Laabani, Ilmar Trulli, Uku Masingu, Viivi Luige ning paljude teiste eesti luuletajate tekste. Olulisel kohal on ka autori enda loodud tekstide kasutus. Meisteri kooriloomingut on põhiliselt esitanud Kalevi Kammerkoor, see on kõlanud XI Noorte Laulupeol ning mitmel võrukeelsel laulu- ja rahvapeol „Uma pido“.

Samuti on tema muusika jõudnud paljudele heliplaatidele. Erki Meisteri loomingut on kirjastanud SP Muusikaprojekt ja Augsburg Fortress.

Olulisemad teosed ja loomingulised saavutused

Seto sümfoonia “Peko” (2010)

Oratooriumid:

„Peko Esä” (2007)
„Floribus Cor“ (2013)
“Eesti Hüsteerium” (2009)
“Tähemõrsja” (2017)

Kantaadid:

„The tiny Buddha“ (2011)
“Quid Sit Vita Hominis?” (2008)
„Eesti meheks sündimine, ehk eesti mees enne ja nüüd” (2008)
“Anima Horum Bona” (2009)
“Ankruketi lõpp on laulu algus” (2006)
“Ehatuule maa” (1998)
„Recessit pastor noster“ (2012)
„Eluhelbed“ (2012)
“Kto ni razlutshit?” (2014)
“Sõnadeta muusika”(2014)

Missacantico (2004)

Mitmed koorilaulud on võitnud auhindu loominguvõistlustel – I koht laulule  „Libera me, Domine“ ja II koht laulule „Everlasting Voices“ Eesti Segakooride Liidu loominguvõistlusel (1998) ning kaks teist kohta lauludele „Vabanemine“ ja „Endast ja Eestimaast“ võistlusel „Armastan Sind, Eestimaa!“. Muusika on jõudnud paljudele heliplaatidele.

Erki Meister on pälvinud Anne Vabarna nimelise omakultuuripreemia Seto sümfoonia „Peko“ loomise eest (2010).

Täiendavat infot leiab:

Erki Meister – Eesti Muusika Infokeskus