Andres Uibo

Organist, helilooja, produtsent ja pedagoog, EHL liige 2006. aastast
Sündinud 16.04.1956

Prof. Andres Uibo on lõpetanud 1981 aastal Tallinna Riikliku Konservatooriumi oreli (prof. Hugo Lepnurm) ja kooridirigeerimise (prof. Lembit Verlin) erialal.Täiendas end Lübecki Kõrgemas Muusikakoolis Saksamaal prof. Hans Gebhardi juhendamisel aastatel 1991-1993. 1981.aastast Niguliste Muuseum-Kontserdisaali organist. 1994.aastast EMTA orelieriala õppejõud (2005 aastast professor). Alates aastast 1981 esinenud ligi 2000 soolokontserdiga ja erinevate solistide ja ansamblitega pea kõigis Euroopa riikides, Venemaal, Jaapanis ja Israelis.

Andres Uibo on kolme Eesti suure muusikafestivali asutaja ja kunstiline juht – 1987 Tallinna Rahvusvaheline Orelifestival,1998 Suure-Jaani Muusikafestival, 2012 Tallinna Bachfest.

Andres Uibo on salvestanud ühe LP heliplaadi , ning tema mängu võib leida ühtekokku 30-l CD-l, sealhulgas 5-l soolo CD-l. Andres Uibo on Tallinna linna, Suure-Jaani valla ning Vigala valla aukodanik.

Olulisemad teosed ja loomingulised saavutused

“Apocalypsis Symphony “ suurele sümfooniaorkestrile ja koorile.
Viiulikontsert
Kooriteosed – Antifoonid (Antifons), Õndsakskiitmised (Beatitudes), Meie Isa (Vater unser), Ave Maria, Betlemma täht.
Oreliteosed – “Apocalypsis Symphony”, “Valgus ja vari”, Kolm koraalimeditatsiooni.
“Bach peeglis” viiulile (tshellole) ja orelile

Andres Uibo heliteosed on kõlanud maailma kuulsates kontserdisaalides nagu Moskva Dom Muzõki, Peterburi Filharmoonia suur saal, Pariisi Jumalaema kirik, Milaano katedraal, Monaco katedraal,Antwerpeni katedraal, Jeruusalema kontserdisaal, Tel Avivi ooperimaja, Haifa ülikooli saal jne.

Andres Uibo teosed on korduvalt kõlanud nimekatel festivalidel Euroopas, Venemaal, Aasias ja Ameerikas. Tema sümfoonilisi teoseid on mänginud ERSO, Läti Riiklik Sümfooniaorkester, Jeruusalemma Sümfooniaorkester ning Moskva Sümfooniaorkester “Orfei”. Tema autori CD (“Apocalypsis Symphony” salvestus on pärit aastast 2006, lindistatud Riia Toomkirikus.

2003. aastal võitis Andres Uibo oreliteos “Then I saw..” esimese preemia ja ka publikupreemia uute oreliteoste konkursil Tallinnas. 2006. aastal omistati Andres Uibole Riiklik Kultuuripreemia Edgar Arro “56 Eesti rahvaviisi” salvestuse eest.

Täiendavat infot leiab

Eesti Muusika Infokeskus