Astra Irene Susi

Helilooja, näitleja, EHL liige 2024. aastast
Sündinud 28.02.1998

Astra Irene Susi on Tallinnas tegutsev helilooja ja näitleja. Astra on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli (2017) heliloomingu ja klaveri erialal. Susi on omandanud bakalaureusekraadi heliloomingus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja õpib ühtlasi näitleja erialal Lavakunstikooli 31. lennus.

Oma praktikas on Susi püüdnud leida ühenduslülisid lavakunsti ja nüüdismuusika vahel, tuues lavale performatiivseid heliteoseid ja muusikateatri etendusi. Susi on olnud aastaid tegev kaasaegse klassikalise muusika väljal, tema teoste ettekanded on toimunud tunnustatud kontserdimajades Tallinnas ja Berliinis (EMTA Blackbox, HFM stuudiosaal, Estonia kontserdisaal, Haus der Statistik). Ta on praeguseks osalenud mitmetes erinevates lavastuses näitlejana ning andnud mitmetes erinevates teatrites etendusi. Samuti lõi Susi 2021 aastal Edoardo Micheliga muusikateatri lavastuse “Terra Nullius”, mis kanti ette Berliinis.
Susi looming uurib heliteose potentsiaali vaataja kõnetamiseks emotsionaalsete mõjutuste ja tundemaastikkude loomise läbi.

Olulisemad teosed, loomingulised saavutused

2023 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester “Ülestõus”
2021 “Terra Nullius” muusikateatri lavastus, autorid Astra Irene Susi/Edoardo Micheli Haus der Statistik, Berlin
2019 “Coming out of the Womb” Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfoniett
2017 “The Crash” keelpilliorkestrile ja vibrafonile

Täiendavad lingid ja viited