Gerhard Lock

Foto: Erakogu

Muusikateadlane ja helilooja, EHL liige 2005. aastast
Sündinud 15.01.1978

Lock, Gerhard on Saksamaal, Halles, sündinud ja alates 2002 püsivalt Eestis elav muusikateadlane ja helilooja, pedagoog, toimetaja, korraldaja ja muusik.

Ta on õppinud viiulit viiendast eluaastast kõrgkooli tasemeni olles olnud mh mitme saksa noorteorkestri liige/kontsertmeister. Lapsepõlvest peale on ta tegelenud komponeerimise ja improviseerimisega. Heliloomingu õpetajaks oli Willi Vogl. Ta õppis muusikateadust Leipzigi Ülikoolis lõpetades 2004 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiat, seal jätkab alates 2008 doktorantuuris. Alates 2005 töötab ta muusikateaduse lektorina Tallinna Ülikoolis. Heliloojana ja muusikuna tegeleb ta elektroakustilise muusika loomise ning muusika ja erinevate kunstide sünteesimisega. Alates 2003 on tal koostöö maali- ja performance kunstnik Rait Rosinaga, alates 2006 koreograaf Kaspar Ausiga, alates 2010 osaleb ta Hiiumaa Tantsufestivali loometöös, alates 2012 on ta interdistsiplinaarse kunstirühmituse LAIK liige.

Olulisemad teosed ja loomingulised saavutused

2016 – In the now (Nüüd-hetkel), heliinstallatsioon LAIK performance rühmitusele (esiettekanne Juhan Vihterpali isiknäituse avamisel, Amandus Adamson Ateljeemuuseumis Paldiskis).

2013– Muusika Siim Tõniste tantsufilmile „Herbaffection“ (fonogramm ja live- improvisatsioonid süntesaatoril) (TLÜ KorFest / KIMP-fest 2013 Kanuti SAAL).

2011 – Kuuvihmaplaneedil I & II. Eksperimentaalne akusmaatiline heli- performance (koos Kaspar Ausiga) (Kultuuritehas Polümeer).

2007 … – sügavas hinguses leiavad kooskõla (klarnet, vioola, elektroonika, interaktiivne tantsija – Kaspar Aus) (NYYD’ 07).

2006 – Utoopilised fuugad. Multimeediaetendus. Koostöös Ooper-kvarteti ja Eesti Meediakunstnike Ühinguga (Polümeeri Kultuuritehase Festival).

2006 – Kõik on nii hästi! Installatsioonimuusika viiele Rait Rosina maalile ja Jüri Muttika tekstile (Vaal galerii).

2003 – Veelahkmel (võimendatud viiul, kvadro-fonogramm, video) (EMTA Sügisfestival).

Täiendavat infot leiab:

Eesti Muusika Infokeskus
Eesti Arnold Schönbergi Ühing